PL

Montaż instalacji zraszaczowych z wykorzystaniem dostępu linowego

 Montaż instalacji zraszaczowych z wykorzystaniem dostępu linowego 

 

Jednym z systemów przeciwpożarowych podobnych do instalacji tryskaczowej pod względem zasady działania i środka gaśniczego jest instalacja zraszaczowa.

System zraszaczy należy do systemów suchych tzw. zalewowych, rurociągi nie są wypełnione medium gaśniczym, a dysze są otwarte pozbawione ampułek bądź zamków topikowych co odróżnia je od tradycyjnych instalacji tryskaczowych. Ponadto oprócz głównej linii przewodów rurowych instalacja wyposażona jest w linię pilotującą ze zraszaczami wypełnioną powietrzem. Wyróżniamy kilka rodzajów tego typu systemów. Najpopularniejszym jest ten w którym wyzwolenie następuje po spadku ciśnienia powietrza oraz po sygnale alarmowym z systemu detekcji dymu. Gaszenie pożaru następuje na całym chronionym obszarze w momencie uruchomienia instalacji. System może zadziałać również poprzez ręczne wyzwolenie.

Istnieje tendencja wśród architektów i projektantów budynków stosowania odsłoniętej stali jako elementu konstrukcyjnego. Jeśli dojdzie do pożaru, skutki mogą być przerażające. W ciągu kilku minut niezabezpieczona stal może osiągnąć temperaturę krytyczną, która powoduje utratę stabilności i zniszczenie całego budynku. W tych sytuacjach sekundy mogą oznaczać uratowanie życia.

Instalacje zraszaczowe stosujemy do zabezpieczenia zbiorników, transformatorów, fabryk oraz innych obiektach przemysłowych, gdzie występuje możliwość szybkiego rozprzestrzeniania się ognia.

Systemy przeciwpożarowe są obowiązkowe w wielu obiektach jako standard bezpieczeństwa i wymóg prawny. Dlatego istotne jest by były zamontowane prawidłowo przez specjalistów. 

Profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie naszej firmy w zarządzaniu, koordynowaniu i nadzorowaniu inwestycji pomaga nam zaprojektować, wykonać oraz docelowo uruchomić właściwe i przede wszystkim dopasowane do specyfiki chronionego obiektu zastosowania przeciwpożarowe.

 Podstawowe normy i wytyczne projektowania instalacji tryskaczowych w Polsce: 

1. Polska norma PN-EN 12845 Stałe urządzenia gaśnicze. Automatyczne urządzenia tryskaczowe. Projektowanie, instalowanie i konserwacja. 

2. Wytyczne niemieckich ubezpieczycieli VdS CEA4001 Sprinkler Systems, Planning and Installation.  

3. Amerykański standard NFPA 13 STANDARD FOR THE INSTALLATION OF SPRINKLER SYSTEMS oraz NFPA 20 STANDARD FOR THE INSTALLATION OF STATIONARY PUMPS FOR FIRE PROTECTION. 

4. Wytyczne amerykańskich ubezpieczycieli FM Global.

 

W wielu pracach wysokościowych nie możliwe jest skuteczne zamontowanie instalacji z użyciem tradycyjnych metod, tam właśnie stosujemy dostęp linowy i wszelkie nam znane techniki alpinistyczne, które na bieżąco udoskonalamy poprzez szkolenia i nowe realizacje.

Teton posiada duże doświadczenie w realizacji projektów polegających na instalowaniu wielko i małogabarytowych oraz innych elementów technicznych np. związanych z pracami montażowymi zraszaczy. 

Firma alpinistyczna Teton zapewnia skuteczną ochronę, pełen zakres usług związanych z instalacjami zraszaczowymi.

Nasza kadra tworzy zgrany zespół doświadczonych inżynierów i monterów z wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą, dzięki czemu nie boimy się najbardziej nietypowych projektów.

Realizujemy projekty z pełną dokumentacją wykonawczą i podwykonawczą. Gwarantujemy pełną satysfakcję i skuteczność we współpracy z nami.

Wykorzystujemy różne technologie alpinistyczne, co pozwala nam optymalizować projekty pod kątem technicznym i ekonomicznym. Nasze realizacje dają sto procent skuteczności.

Działamy efektywnie co mogą potwierdzić firmy które nam zaufały w Polsce jak i w Europie , jesteśmy wiarygodnym i solidnym partnerem dla potencjalnych inwestorów. 
Zapraszamy do kontaktu:

Zadzwoń!Telefon: 501 691 606     Napisz do nasMail: biuro@teton.pl

Facebook: Teton Alpinistyka PrzemysłowaFacebook: Teton Alpinistyka Przemysłowa     LinkedIN: Teton Alpinistyka PrzemysłowaLinkedIN: Teton Alpinistyka Przemysłowa

Sprawnie odpowiadamy na zapytania ofertowe.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie I

OFERTY PRACY

Praca dla Teton Alpinistyka Przemysłowa
Teton - to firma która rozwija się, zdobywa kolejne zlecania, rozszerza zakres świadczonych usług. Stale powiększa portfolio i grono zadowolonych klientów.
Więcej pracy to większe wymagania, ale i większy zespół. Dlatego też szukamy osób, które chcą do nas dołączyć i pracować dla siebie i dla dobra firmy.

SZYBKI KONTAKT